Přejít k hlavnímu obsahu

Nadpis
.

O škole

Karlínská obchodní akademie je veřejná škola, jejímž zřizovatelem je Hlavní město Praha. Jsme tradiční škola s vynikající pověstí. Poskytujeme komplexní ekonomické vzdělání s velkým přesahem do dalších oborů (matematika, společenské vědy a další). Obchodní akademie v Kollárově ulici v Praze 8 je čtyřletá veřejná  škola. Svou tradicí navazuje na Karlínskou obchodní akademii, která  byla založena ve 40. letech 20. století. V současné době studuje na naší obchodní akademii přibližně 400  žáků v 16 třídách.

Současnost, budoucnost

Přirozenou součástí výuky Karlínské obchodní akademii jsou reálné studentské firmy. Již přes 20 let v této oblasti spolupracujeme s organizací JA Czech. Na škole máme občerstvení, kavárnu, studentský klub, cestovní kancelář.

Chceme ve studentech probouzet zájem o společenskou odpovědnost, naším velkým tématem je sociální podnikání. Jsme členy Asociace společenské odpovědnosti, stali jsme se Odpovědnou školou. S tímto snažením přicházejí i projekty, které směřují k naplnění naší filozofie. Naši studenti byli zapojeni do příprav konference BE IN KARLÍN – konference o společensky prospěšném podnikání, dále se účastní jednání Agendy 21 s cílem pomoci pozitivním změnám v Karlíně, také například byli součástí organizačního týmu Zažít Karlín jinak.

 

BE IN KARLÍN  je název konference, kterou ve škole pořádáme. Zároveň slouží jako motto školy. Myslíme si, že Karlín je skvělé místo pro život, byznys a studium. Be in Karlín vnímáme jako náš zájem o veřejný prostor a společensky prospěšné podnikání.

Náš postup:

1. VYCHOVÁVAT SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÉ A TVŮRČÍ podnikatele, manažery, zaměstnance, občany 

2. vzdělávat studenty tak, aby OBSAH VÝUKY byl co nejvíce PROPOJEN S REÁLNÝM světem

3. ŠKOLA JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ komunity, ve které škola působí (obec/městská část, obyvatelé, podnikatelé, občanské iniciativy, studenti)

4. ŠKOLA JAKO PROSTOR PRO SPOLUPRÁCI studentů s místními firmami, občanskými iniciativami a obcí na reálných projektech zaměřených na rozvoj komunity školy (veřejný prostor, sociální služby, ekologie, rozvoj podnikatelského prostředí, inovace atd..)
 

440 Studentů
46 Kantorů
130 Schodů
55 Přijatých na VŠ

CO ŘÍKAJÍ STUDENTI

Líbí se mi koncept projektu – konkrétně předávání informací a zároveň propojení generací. Doufám, že si tu zlepším projev před lidmi a také, že poznám své silné a slabé stránky, navíc přitom předám něco co bude mít užitek.

Alena Korejsová Studentka

Velmi se mi zalíbil nápad vzdělávat starší generaci v internetu. Kdo to umí lépe a “laicky” vysvětlit, než studenti, kteří potřebují počítač a internet téměř každý den? :-) 

Eliška Horáčková studentka